У нас вы найдете только качественные товары
+3 (066) 114-82-84

Яку робочу поверхню віддати перевагу – граніт, кварц, мармур або кераміку?

Дерев’яна підлога, задня стіна з декоративного скла і натуральний камінь – кожен з цих матеріалів допомагає створити будинок з яскравою індивідуальністю. В обстановці вдома є безліч минущих трендів, однак кухня, немов дорога інвестиція, повинна бути, насамперед, добротної і протистояти часу. Тому особливо важливими тут є робочі поверхні. Як і інші меблі у кухні, робоча поверхня постійно зіштовхується з різними органічними речовинами, водою, сіллю і миючими засобами. Таким чином, ця поверхня повинна бути міцною, і догляд за нею повинен бути легким. Пропоную купити на сайті http://tochenka.in.ua якісні вироби з граніту  та за доступною ціною

В даний час є широкий вибір відповідних матеріалів. Найбільш поширеними є ламіновані робочі поверхні, поверхні з нержавіючої сталі, дерева або каменю. З останнього матеріалу можна виділити граніт, кварцовий камінь і мармур, причому всі ці матеріали дуже підходять для кухонних робочих поверхонь. Робочі поверхні з каменя красиві і елегантні, вони виробляють глибоке враження від дизайну, а, крім того, вони міцні, їх важко подряпати, і, – що найголовніше, – вони надзвичайно практичні. Якщо ви зробили свій вибір на користь кам’яних поверхонь, то ви повинні знати, що якості названих матеріалів дещо різняться між собою.
Граніт
Граніт – це вулканічна гірська порода, що виникла при застиганні магми. Внаслідок свого природного походження граніт володіє унікальним кольором, характером і красою. Гранітні породи в основному мають малюнок, і пануючі в ньому світлі мінерали створюють загальне враження світлого тону. Колір граніту може бути рожевим, червоним, коричневим, сірим, чорним, рідше – тьмяно-білим або блакитним (на колір сильно впливають різні складові частини польового шпату), і цей матеріал підходить для прикраси будинку таких людей, які віддають перевагу виключно природні матеріали. Цей природний камінь зустрічається в світі в різних місцях, причому камінь, зустрічається в кожному регіоні, дещо відрізняється від інших, як за своєю структурою, так і за колірною гамою.

Оскільки граніт стійкий до спеки та холоду, він ідеально підходить для кухонних поверхні – гарячі сковороди, каструлі і горщики можна ставити прямо на робочу поверхню. Пористість граніту мінімальна, проте в малій мірі його поверхню все ж може ввібрати рідина. Вирішивши вибрати робочу поверхню з граніту, ви повинні пам’ятати, що граніт світлого кольору, як правило, має велику всмоктувальну здатність до вологи, і тому більш сприйнятливий до плям, ніж темний граніт. Появи плям можна уникнути, якщо потрапили на поверхню рідини видалити якомога швидше.
Граніт має щільну структуру, він твердий, і тому його важко пошкодити під час щоденних робіт і взагалі в ході життєдіяльності. Однак граніт все ж не повністю небиткий матеріал – внаслідок недогляду, недбалості або нещасного випадку цей камінь пошкодити можна. Але при правильному догляді можна гарантувати, що у всіх домашніх господарствах «життя» граніту триватиме практично вічно. Гранітну поверхню легко чистити, зазвичай досить – вологою ганчіркою, хоча при догляді за світлим гранітом слід було б 1-2 рази в рік застосовувати також і спеціальні засоби.
Кварц
Кварцовий камінь (це так званий пресований граніт, агломерат) є гарною альтернативою природним матеріалам. До складу цього матеріалу, що виробляється промисловим шляхом, входить 93 відсотки натуральних мінералів. Для того, щоб добитися потрібного кольору і консистенції, до кварцевому каменю в якості сполучного засобу додають смоли, а для тонування – фарби. Якщо порівнювати поверхні з кварцу і граніту, то їх якості багато в чому дуже схожі, але все ж не повністю ідентичними.
Наприклад, одним з переваг кварцового агломерату можна вважати те, що, завдяки однаковій структурі і великому вибору кольорів, цей матеріал може створити особливу, індивідуальну кухню. Серед великої кількості світлих тонів особливо популярним є кварцовий камінь білого кольору, так як абсолютно білого каменю (напр., граніту) в природі не існує. Різні тони з широкої колірної гами кварцового каменю легко можна комбінувати, і його можна поєднувати також і з багатьма іншими матеріалами.

Фізичні властивості кварцового каменю теж на висоті – це міцний і витривалий матеріал. Однак, порівнюючи кварц з гранітом і керамічним матеріалом, слід зазначити, що останні мають все ж таки дещо міцнішу структуру поверхні. Оскільки кварцовий агломерат виробляється промисловим шляхом, то його пористість, а тому і всмоктується здатність по відношенню до рідин зведена практично майже до нуля. Таким чином, ми маємо справу не тільки з водостійким і стійким до рідин, але і з дуже гігієнічним матеріалом.
При правильному догляді кварц зберігає свою красу і хороші сво йства протягом десятиліть. Однак потрібно пам’ятати, що кварцовий агломерат все-таки не повністю жаростійкий і в результаті термошока може тріснути. Також на поверхні може залишитися помітне пошкодження від жару (напр., слід від гарячої посуду), з’являється тому, що входить до складу кварцового каменю смола при високій температурі плавиться. Загалом же, догляд за робочими поверхнями з кварцу дуже простий. Якщо ці поверхні використовуються у внутрішніх приміщеннях, поліровані поверхні не вимагають імпрегнування (тобто просочення спеціальними засобами), а для їх чищення досить теплої води і мила.
Мармур
Мармур є найвідомішою і найбільш цінується метаморфической гірською породою, гарний зовнішній вигляд якої підкреслюють особливі прожилки і сміливі колірні рішення. Чистий, що складається з мінеральних кальцитов мармур – білий: домішки, наявні в масиві, надають матеріалу смугастість, плямистість або візерунки. Створена колірна гамма домішок широка, вона містить як сірі і рожеві, так і зелені, коричневі і чорні тони. Мармур, який називається каррарським, наявний в асортименті фірми «Диапол», – є одним з найвідоміших видів мармуру в світі. Наприклад, знамениті скульптури Мікеланджело висічені саме з цього мармуру італійського походження.

Для тих людей, чиє серце схильне до природного білого каменю, мармуру мало альтернативних варіантів. Елегантний зовнішній вигляд цього матеріалу зберігається роками, і, що стосується кухонних робочих поверхонь, то це класичний і позачасовий вибір. До речі сказати, досвідчені пекарі знають, наприклад, що природна низька температура мармуру є ідеальною для випічки. До того, як прийняти рішення на користь цього цінного матеріалу дизайну, слід, однак, дещо знати. В якості кухонної робочої поверхні мармур вимагає в обігу великої обережності і більшого догляду. Оскільки мармур м’якше і більш пористий, ніж, наприклад, граніт, то і на ньому з’являються подряпини, а також забруднюється він досить легко. Особливо обережно потрібно поводитися з такими продуктами, як червоне вино, кава і чай, різного роду масла і соки. Кислі фрукти (напр., лимон) теж можуть зіпсувати колір мармуру. Тому, якщо ви ставите на поверхню чайні чашки і стакани, то завжди потрібно використовувати підставки, призначені спеціально для цієї мети, щоб уникнути всмоктування рідин мармуровою поверхнею.
І якщо для догляду за гранітними і кварцовими поверхнями підходять нейтральні, слабо кислі або слабко лужні миючі засоби, то для щоденного догляду за мармуровою поверхнею кислотних мийних засобів потрібно уникати.
Кераміка

Кераміка є матеріалом, виготовленим стовідсотково з природних компонентів. Цей матеріал в даний час високо цінується дизайнерами і фахівцями з оформлення домашнього інтер’єру при сучасному оформленні будинку. Цю робочу поверхню виготовляють під високою температурою з керамічної панелі (плити), яку розрізають, дотримуючись потрібні розміри, а краї і поверхню обробляють.
Керамічні робочі поверхні стійкі до подряпин, також вони і жаростійкі і не вбирають рідини. Особливо добре вони підходять для тих будинків, де є маленькі діти і домашні улюбленці, так як ці поверхні легко чистити, і при правильному догляді вони зберігають гарний зовнішній вигляд протягом десятиліть.