У нас вы найдете только качественные товары
+3 (066) 114-82-84

Як вибрати квартиру для покупки?

Як вибрати квартиру для покупки?
Придбання житлової нерухомості – дуже важливий крок у житті кожної людини. Як правильно вибрати квартиру, щоб після переїзду не виникло проблем і розчарувань? Для цього потрібно знати кілька правил «вдалою» покупки житла. Детальніше читайте тут malahyt.com.ua/ua/
З чого почати?
Спочатку слід вибрати район, в який планується переїзд. При цьому кожен керується особистими мотивами: одним важлива розвинена інфраструктура, іншим принципова хороша екологія, третім – транспортна доступність і т. д. Потрібно виділити найважливіші критерії вибору.Як вибрати квартиру для покупки?Коли в родині є діти – необхідна наявність в районі дитячого садка, хорошої школи, ігрових майданчиків. Якщо хтось із членів сім’ї має проблеми зі здоров’ям – важлива наявність поруч аптек і клінік. У пішої доступності повинен розташовуватися супермаркет. Якщо в сім’ї є машина, непогано мати автостоянку неподалік від будинку. Коли добиратися на роботу громадським транспортом – потрібно звернути увагу на відстань до найближчої зупинки і наявність зручних маршрутів. Дуже важливо оцінити криміногенну обстановку в районі.
Навряд чи хтось прагне вибрати квартиру в екологічно несприятливому районі, але іноді це продиктовано життєвими обставинами. Потрібно уточнити, як далеко знаходяться промислові підприємства, високовольтні ЛЕП. Це негативні чинники, що вони далі – тим краще. Згладити їх негативний вплив допоможуть зелені насадження (сквер, парк).
Знайомство з будинком.
Коли район обраний, наступним етапом буде ретельний огляд будинку та під’їзду. Потрібно обійти будинок і подивитися, що його оточує, упорядкована територія. Зрозуміло, будинок не повинен бути аварійним, потрібно уточнити рік його споруди. Слід з обережністю ставитися до будинків, що є об’єктами культурної спадщини (з таким житлом буде більше клопоту). Будинок може бути цегляних, панельних, блоковим, монолітним – кращий перший або останній варіант.
Щоб вибрати квартиру для покупки, на огляд потенційного місця проживання краще вирушати удвох. Це безпечніше, до того ж ті нюанси, які вислизнули від уваги однієї людини, може помітити іншого. Слід звернути увагу, як здійснюється доступ в підїзд – домофон, консьєрж тощо Необхідно оцінити чистоту в під’їзді, стан ліфта і сходових майданчиків, уточнити наявність сміттєпроводу в будинку. Якщо запропоноване житло розташовується на нижніх поверхах, непогано перевірити підвал; якщо воно на верхньому поверсі – важлива наявність горища і стан даху.
Огляд квартири.
Далі настає вирішальний момент – безпосередній огляд квартири. Планування може таїти в собі чимало «підводних каменів». Вдала квартира не кутова, не примикає до шахті ліфта, відгороджена від сусідів несучими стінами. Небажано, щоб вікна виходили на північну сторону (мало сонця) або південну (влітку буде дуже жарко). Східна і західна сторони однаково гарні – сонце буде заглядати в кімнати в першій або другій половині дня. Метраж кімнат повинен відповідати вказаним у технічному паспорті (незаконних перепланувань слід уникати). Кухня та санвузол повинні бути достатньо просторими, стелі – не низькими.
Зайва сором’язливість при огляді квартири недоречна, треба ретельно перевірити кожен куточок. Вхідні двері повинна бути надійною. Особливу увагу слід приділити ванній кімнаті та кухні: проконтролювати стан труб і сантехніки, вентиляційних решіток, наявність лічильників, напір води в кранах. Якщо огляд житла відбувається в холодну пору року необхідно перевірити, наскільки гарячі батареї, не дме з кутів. Якщо не планується відразу робити ремонт, потрібно оцінити стан шпалер (в тому числі за шафами), підлогового покриття, стель, міжкімнатних дверей.Не треба забувати про вікна – герметично вони закриваються; слід оцінити балконні двері, вікна, а також вид з балкона.
Якщо все влаштовує, можна починати переговори з господарями. Мова не обов’язково піде про ціну – зазвичай цим займаються ріелтори. Слід поглянути на оригінали правовстановлюючих документів, запитати, що господарі мають намір залишити новим мешканцям (вбудовану техніку, меблі і т. д.), поцікавитися, як швидко вони зможуть звільнити житло після здійснення угоди.
Після цього приходить час знайомства з сусідами. Особливу увагу треба приділити сусідів зверху і збоку, краще з ними поговорити особисто – іноді з’ясовуються цікаві факти не тільки про самих сусідів, але й про квартирі.
Юридична чистота нерухомості.
Покупка нерухомості – це операція з високою часткою ризику. Щоб правильно вибрати квартиру, слід провести перевірку її юридичної чистоти. Основні пункти, на які потрібно звернути увагу.
На житло не повинно бути накладено обтяження (арешт, застава тощо).
У квартирі на момент здійснення операції не повинно бути зареєстрованих осіб. Краще простежити, хто був прописаний у цьому житло з моменту спорудження будинку, і які це може мати наслідки для покупця.
Важливо дізнатися, чи проводилася приватизація житла. Якщо у квартирі на той момент був прописаний неповнолітній дитина, але йому не була виділена частка, через кілька років він зможе оскаржити в суді право на цю нерухомість.
На момент здійснення операції продавець повинен бути дієздатним (не перебувати на обліку в нарко — і психдиспансері). Інакше угода може бути розірвана за рішенням суду, житло повертають колишньому власникові, а гроші він віддає на протязі десятиліть.
Які моменти повинні насторожити: квартири часто змінювалися власники, продавець дуже поспішає з угодою, пропонуючи надзвичайно привабливу ціну. Краще доручити перевірку юридичної чистоти житла незалежного юриста. Винятком є ситуація, коли квартира купується в іпотеку – тоді її перевіряють юристи банку. Часто ріелтори пропонують свої послуги, але слід знати, що їх мета – продати житло якомога швидше, і вони не несуть відповідальності за проведену операцію.
Вирішувати питання, як вибрати квартиру, потрібно дуже докладно, відкинувши зайві емоції, адже ціна помилки дуже велика. Рекомендується скласти таблицю: список важливих критеріїв та їх оцінка за п’ятибальною шкалою для кожної з переглянутих квартир. Сума балів допоможе систематизувати дані і прийняти вірне рішення. Зрозуміло, краще скористатися допомогою спеціалістів, але не пускати процес на самоплив, а самим проявляти пильність. Якщо ж ви вирішили залучати позикові кошти, то не забудьте врахувати вимоги до квартири по іпотеці.