У нас вы найдете только качественные товары
+3 (066) 114-82-84

Как выбрать дизельный генератор

Ринок дизельних генераторів постійно зростає, розширюється кількість брендів, змінюється географія постачальників і виробників дизель генераторів, кількість і якість пропозицій. Але як і раніше вибір дизельного генератора це специфічна і досить складна тема для самостійного прийняття рішення.
Тому ми хочемо дати кілька порад і описати основні особливості і підводні камені за вибором дизельного генератора.
acbcm-new.јрдПокупка дизельного генератора – справа серйозна, затратна, тому підходити до нього треба підготовленим. Зазвичай, дизельну електростанцію вибирають на довго і кожен покупець хоче придбати якісну генераторну установку для тривалого використання. Рекомендую купити klondayk.com.ua
Насамперед, вибір дизель генератора треба почати з розрахунку необхідної потужності.

Розрахунок потужності дизель-генератора в кВт / кВА.

Щоб зрозуміти на скільки великий дизельний генератор, купити, треба спочатку визначитися з споживаної потужністю. Для цього треба провести деякі розрахунки, для цього є два простих способи. Перше порахувати потужність всіх споживачів у будинку (на кожному приладі вказана потужність в кВт або Вт. 1 кВт = 1000 Вт). Зазвичай цей метод дає величину споживаної потужності, але з значним запасом, так як всі прилади відразу не включаються, відповідно, розрахована величина споживаної потужності виходить завищена.

Другий метод, для визначення потужності дизель-генератора в кВт, це подивитися номінал ввідного автомата захисту в будинку, він вказується в Амперах. Якщо у Вас enter однофазний, то Потужність в Вт = Ампери Х 220 В, наприклад, вхідний автомат 25А відповідає 5 500 Вт (5,5 кВт) споживаної потужності. Якщо у вас ввідний автомат трифазний, то Ампери по кожній фазі (тобто Ампери по одній фазі х3) Х 220 В = дають потужність ВА. Однак, потужність ВА перевести в кВт не так просто, для цього треба знати характер навантаження. Але з іншого боку трифазний генератор простіше вибирати саме по потужності в ВА (кВА), ніж за кВт.

І третій, самий точний метод визначення споживаної потужності, це включити необхідну навантаження і заміряти струм у мережі, перерахувати її в потужність, кВА або кВт. Однак, цей метод вимагає спеціального обладнання та кваліфікованого фахівця.

Потужність будь-якого дизель генератора позначають кВт (кіловатах) або в кВА (кіловольт ампери). Як правило, потужність однофазного генератора в кВт кВА і повинна бути одна і та ж. Якщо ці цифри відрізняються, то треба вірити потужності в кВт, а кВА це просто деяка розрахункова гіпотетична потужність, на неї покладатися при виборі дизель генератора не можна.

У трифазного генератора, потужність дизель-генератора в кВт і кВА відрізняються. Потужність дизель-генератора в кВт на 20% менше потужності в кВА.

Розглянемо декілька простих прикладів розрахунку (вибору) потужності дизель-генератора:

Приклад перший: Однофазний введення в будинок, ввідний автомат однофазний 40А. Відповідно, маємо максимальну споживану потужність від зовнішньої мережі 8,8 кВт ( 40А х 220В = 8800 Вт = 8,8 кВт). Таким чином, з деяким запасом можна вибрати дизель генератор 9..10 кВт.

Приклад другий: Трифазний ввід в будинок, ввідний автомат трифазний 3х25А. Тепер вхідна потужність 16,5 кВА (3х25Ах220В=16500 ВА=16,5 кВА). Розрахунок дизель генератора показує, що треба вибирати агрегат потужність не менше 16,5-20 кВА, в залежності від типу переважаючих навантажень в будинку.

Яку величину брати до уваги при виборі дизель генератора кВА або кВт? Якщо ми говоримо про вибір щодо невеликого дизель генератора (до 30 кВт), ми Вам радимо вважати на потужність зазначену в кВт. Чому? Так як саме в цьому класі дизель генераторів ряд виробників намагаються збити з толку покупця завищуючи реальну потужність генератора будь-якими способами, а потужність дизель-генератора в кВт завжди менше, ніж в кВА. Крім того, на більшості навантажень вказується потужність в кВт (кіловатах).

Ось, наприклад, ви бачите на однофазному дизель генератор вказана потужність, кВА і вона більше, ніж зазначена потужність в кВт, то читайте, що Вас вводять в оману. Якщо однофазний генератор, то потужність, кВт кВА і повинна бути однакова.

Які види потужності дизель-генератора вказують виробники ( кВт / кВА):

1. Максимальна потужність дизельного генератора (електростанції) кВА (STANDBY POWER) – це максимум на що здатний дизель генератор в короткий проміжок часу (до 1 години). Перевищувати цю потужність категорично забороняється, в кращому випадку відключиться автомат захисту, але можливий і вихід з ладу генератора або перевантаження двигуна.

2. Максимальна потужність дизельного генератора (електростанції) в кВт (STANDBY POWER) – аналог максимальної потужності до кВА, але вираженої в кВт. Ця величина для однофазних дизельгенераторів (вихідна напруга 220 В) має збігатися з потужністю згідно п. 1. Для трифазних дизельних генераторів (вихідна напруга 380 В) потужність, кВА треба помножити на 0,8 (для більшості навантажень) (тобто 10 кВА = 8 кВт ).

3. Потужність основного застосування (PRIME POWER) може зазначатися в кВА або кВт – практично це номінальна потужність дизель-генератора і саме її треба брати до уваги при визначенні необхідної потужності дизель-генератора. Як правило, потужність основного застосування на 10% менше максимальної потужності дизель-генератора.

Як зробити розрахунок необхідної потужності дизель-генератора .

У першій частині цієї статті ми розповідали як визначити споживану вами потужність від електромережі і тим самим заздалегідь вибрати потужність дизель-генератора. Однак, тут є підводні камені, які треба враховувати. Практично в будь-якому будинку є різні типи навантажень, активні, реактивні, ємнісні. Вони по різному впливають на вибір дизель генератора і це треба враховувати.

Можливо, ви запитаєте, але коли є електромережа, ми не враховуємо які навантаження у нас підключені в будинку, а просто користуємося електрикою. Справа в тому, що потужність електромережу дуже велика в порівнянні з вашими навантаженнями, і вони не можуть істотно позначитися на загальній електромережі. Тепер, коли ви буде живитися від дизель-генератора, необхідно враховувати характер ваших навантажень їх пускові струми, перешкоди і т. д.

Тому грубо потужність дизельного генератора можна розрахувати так:

Складаєте всі активні навантаження (або визначаєте їх потужність іншим способом).

Додаєте потужність навантажень з пусковими струмами (для більшості холодильників, кондиціонерів, насосів можна взяти коефіцієнт пускового струму рівним 4).

Додаєте 10-15% запасу (на неточності та подальше зростання навантажень)
Всі складаєте, і ось грубий розрахунок потужності дизель-генератора.
Приклад: Є заміський будинок площею 200 кв. м.

Характерні навантаження:
Освітлення – приблизно 2 кВт. ( для ламп розжарювання 0,1 кВт на 10 кв. м. приміщення для енергозберігаючих ламп в 4 рази менше, але треба враховувати пускові струми),
Накопичувальний Бойлер 50-60 л – 1,5…2 кВт
Чайник — 2 кВт
Телевізор, радіо і т. п. побутова техніка – 1 кВт
Холодильник – 0,25 кВт х 4 = 1 кВт (так як має великі пускові струми)
Водяний насос – 1,2 кВт х 4 (коефіцієнт пускових струмів)= 4.8 кВт.
Всі підсумовуємо, виходить споживана потужність близько 12 кВт – потрібно вибрати дизель генератор близько 12-13 кВт (з урахуванням великого запасу), іншого боку зазвичай можна прийняти коефіцієнт включених навантажень 0,8 (так як не всі навантаження включаються одночасно), тоді мінімальна потужність дизель-генератора може бути 10-11 кВт.

Приклади дизель генераторів на 10-13 кВт:

LEEGA LDG 12-3 LS ( 10\11 кВт)
Broadcrown BCM 16-50 (12\13 кВт) (Великобританія)
Mingpowers M-Y23 ( 16\18 кВт)
Leega LG22YD (15\17 кВт)
Всі дизель генератори аналогічної потужності можна подивитися тут.
Однофазний або трифазний дизельний генератор?

Досить важливе питання при виборі дизель генератора, на якому типі дизельного генератора зупинити свій вибір — однофазний або трифазний. На цю тему є кілька простих рекомендацій:
· Якщо у Вас немає трифазних споживачів (380 В), і до будинку підведено однофазне напруга (220 В) Вам потрібно вибрати однофазний дизель генератор.

· Якщо потужність дизель-генератора, яку Ви розрахували менше 10 кВт, рекомендується зробити вибір на користь однофазного дизель генератора, так як трифазний генератор вимагає рівномірного навантаження по всіх фазах, це дуже складно зробити при навантаженні менше 3 кВт на фазу.